Klas havai fişek tarihçesi

Klas Havai Fişek olarak; tüm Türkiye’ye hizmet vermenin haklı gurunu yaşıyoruz. Eğlence ve gösteri sektörüne birçok yenilik getirip, sektörde ilklere imza atmaya devam ediyoruz.

Klas havai fişek tarihçesi Klas Havai Fişek olarak; tüm Türkiye’ye hizmet vermenin haklı gurunu yaşıyoruz. Eğlence ve gösteri sektörüne birçok yenilik getirip, sektörde ilklere imza atmaya devam ediyoruz. 5474328
»

Klas havai fişek tarihçesi ve havai fişek ile ilgili bilgiler

Klas Havai Fişek olarak; tüm Türkiye’ye hizmet vermenin haklı gurunu yaşıyoruz. Eğlence ve gösteri sektörüne birçok yenilik getirip, sektörde ilklere imza atmaya devam ediyoruz.. Distribütörü olduğumuz ve genel dağıtımını yaptığımız tüm ürün guruplarını rakipsiz fiyatlarla, aracısız olarak sizlere ulaştırmak temel hedefimiz. Bu hedef doğrultusunda
farklı ürün gruplarında birçok E-Ticaret sitesiyle hizmet vermekteyiz.

En mutlu gününüz kabusa dönüşmesin. Hayal kırıklığı yaşamayın. Ve bizi seçen müşterilerimize ulaşın. % 100 Memnuniyetle karşılaşacaksınız. Olabilecek her tülü aksaklık için önceden tedbir alarak SIFIR'A EN YAKIN HATA prensibiyle çalışmaktayız. Biz, siz mutlu olun diye her zaman B planları hazır bir şekilde hizmet üretiriz. 

Bizden ürün temin etmenin dışında, Havai Fişek gösterisi, düğün, açılış, bayi toplantısı, kongre,seminer, özel davetler ve toplantılar vb. tüm organizasyonlarda hizmet alabilirsiniz.
Ayrıca partnerlik ilişkisi içinde ortak projelerde hizmet üretiyor, ulusal çapta bayilik taleplerini değerlendiriyoruz.

PROFESYONEL HAVAİ FİŞEK HİZMETİ
Profesyonel Havai Fişek gösterileri, profesyonel pyroteknik uygulamalar A sınıfı ateşleyici belgeli, işini bilerek yapan, yüksek teknolojiye hakim, olası teknik problemleri
inisiyatif alarak manuel çözebilen, senkronizasyon ve zamanlama konusunda uzman, görsel yetenekleri yüksek ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilir.
Profesyonel ekibimize ihtiyaç duyulan Havai Fişek gösterisi, düğün, açılış, bayi toplantısı, kongre, seminer, özel davet ve toplantılar ve benzeri tüm organizasyonlarda hizmetlerin tümünde veya bu organizasyonlardaki profesyonel havai fişek gösterileri ve pyroteknik uygulamalarda biz varız.

Havai Fişek Gösterileri:
Genellikle eğlence,  estetik ve dini törenler için kullanılan patlayıcı gücü olan aygıtların genel adıdır. Ayrıca birçok yerde Havai Fişek yarışmaları da düzenlenmektedir.
Bir havai fişek olayı; Havai Fişeklerin ürettiği efektlerin gösterisidir. Değişik formlarının olmasına karşın ortak özellikleri ses, ışık, duman çıkarmaları ve havada hareket edebilme özelliğinin bulunmasıdır. Farklı renkte ışıklar, kıvılcımlar ve alevler çıkarmaları için tasarlanabilirler.

Profesyonel Pyroteknik uygulamaları: 
Özel günlerde ve özel kutlamalarda kullanılan şenlik ve fişekler tüzüğünün 117.nci maddesi gereğince, kullanılacağı yerin yerel mülki amirlerinden izin alınarak Profesyoneller (A sınıfı ateşleyici yeterlilik belgesi) tarafından uygulanabilen bir gösteri tekniğidir ve Gizem Havai Fişek bu belgeye sahip olan sektördeki çok az firmadan biridir.  

Havai Fişek Çeşitleri:
16 lı Havai Fişek Gösteri Paketleri inç oranına göre 20 Mt mesafeden başlamaktadır.
19 lı Havai Fişek Gösteri Paketleri inç oranına göre 30 Mt mesafeden başlamaktadır.
25 lı Havai Fişek Gösteri Paketleri inç oranına göre 35 Mt mesafeden başlamaktadır.
37 lı Havai Fişek Gösteri Paketleri inç oranına göre 35 Mt mesafeden başlamaktadır.
49 lı Havai Fişek Gösteri Paketleri inç oranına göre 20 Mt mesafeden başlamaktadır.
100 lı Havai Fişek Gösteri Paketleri inç oranına göre 40 Mt mesafeden başlamaktadır.
200 lı Havai Fişek Gösteri Paketleri inç oranına göre 20 Mt mesafeden başlamaktadır.
Her ürünün Çapraz ve Yarı Çapraz sürüklenme özelliği vardır.

Havai Fişek Modelleri:
Çapraz gösteri modelleri, 25, inç 35 inç, 50 inç ve 100 inç paketler halinde satılan bu ürünlerimiz 25 ile 45 metre menzili bulunmaktadır.
Gösteri Bataryaları,  2 inç ve 3 inç bataryaların 12,16,25,ve 36 lık paketleri bulunup menzili 60 ile 100 metre arasında değişmektedir.
Gök Bombaları,2.5,3,4,5,6,7, ve 8 inçlik ebatlarda satılmaktadır. (Gök Bombaları sadece Profesyonel (A Sınıfı pyroteknik madde ateşleyici yeterlilik belgesi sahibi olan) kişilerce kullanılabilir.)
Roma Kandilleri, 10, 10 Çapraz, 15 atımlık modelleri olup menzili 25-30 metredir.
Volkanlar:
İç Mekan Volkan, İç Mekanlarda kullanım amaçlı olup yaklaşık 30 saniye yanma süresi ve ortalama 3 metre yükselme özelliğine sahiptir. Duman ve koku yapmaz.
Dış Mekan Volkan, Dış Mekan kullanımı için olup, doğaya ve çevreye zarar veren her hangi bir kimyasal madde içermez ve yaklaşık 30 saniye yanma süresi olup ortalama 3 metre yükseklik kazanabilme özelliğine sahiptir.
Ayrıca; Ateş Yazısı, Çarkıfelek, Şelale ve Anlık Efektler grubunda da ürünlerimiz bulunmaktadır.

Havai Fişek: 
Aşağıda aldığınız Havai Fişeğin temel özellikleri ve kullanım yerleri hakkında daha detaylı bilgiye erişerek aklınıza takılan bütün sorulara cevap bulabileceksiniz.

Tarihçesine bakacak olursak, yaklaşık 2000 yıl kadar önce Çin’de şeytani ruhların kovulması için barutun icadının bir uzantısı olarak keşfedildiği söylenmektedir. Şu anda Çin hala dünyada ki en büyük Havai Fişek üreticisi konumunda bulunmaktadır. Genelde birkaç sınıfa ayrılırlar havada, yerde ve patlayanlar gibi. Başka bir sınıf ise itici güç olanlardır ki bunlardan en yaygın kullanılanı, bir kovan yardımı ile gökyüzüne fırlatılanlardır. 

Havai fişeklerin en yaygın özelliği ise mukavva bir tüp veya kaplama içerisine doldurulan ve kolay tutuşabilen malzemeler içermesidir. Bir çok kutucuk yada tüp tutuşturulduğunda çeşitli renk ve şekilde kıvılcımlar çıkarmaları için birleştirilebilir. İlk olarak her ne kadar savaşlarda kullanılsa da zamanla eğlence ve diğer organizasyonların vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. Havai Fişek ve bataryaları her ne kadar ticari gösterilerin bel kemiğini oluştursa da, Gizem Havai Fişek olarak, amatör kullanımlar için ihtiyaç duyulan küçük eğlence araçları da perakende satışa açık olarak bünyemizde bulunmaktadır.

Havai Fişeğin Kimyasal Yapısı:

Genel olarak Havai Fişeklerin renkleri yıldız adı verilen ve tutuşturulduğunda parlak ve kuvvetli ışık saçan kimyasallarla üretilmektedir. Yıldız adı verilen bu kimyasallar 5 temel karışımdan meydana gelir.

* Yakıt; yıldızların tutuşmalarını sağlar.
* Oksit; Oksit bileşimi oksijen üreterek yakıtın daha iyi yanmasını sağlar.
* Renk; kimyasal maddelerin karışımı ile meydana gelir.
* Klor; Renkli olan alevin gücünü artırmakta kullanılır
* Tutkal; Yıldızları oluşturan kimyasalları birleştirerek dağılmamasını sağlar.